NVP Website voor leden

Verkrijg hier toegang tot exclusieve NVP Website ledencontent.

08-07-2024

Tweedaagse workshop De persoon van de therapeut

Tweedaagse workshop De persoon van de therapeut

In psychotherapie is de therapeut zelf een belangrijk instrument. Het is dus belangrijk goed voor onszelf te zorgen. Dorien Philipszoon en Lotje van Leeuwen geven een tweedaagse cursus waarin ze dieper ingaan op de rol van de therapeut in psychotherapie. Wat vertelt ons lichaam ons over ons eigen welzijn? En hoe gebruiken we ons lichaam tijdens de therapie? Zijn we ons wel voldoende bewust van onze (soms beperkte) perceptie van onszelf, van de patiënt en van de wereld om ons heen?

Leerlijn psychotherapie 

De NVP-leerlijn Psychotherapie biedt geaccrediteerde scholing en verdieping in het psychotherapeutisch handelen. Onder leiding van docenten die expert zijn binnen ons werkveld, gaat u op de Brabants landgoed in een kleine groep aan de slag met de belangrijkste pijlers van het psychotherapeutisch handelen. De leerlijn is samengesteld uit zes clusters:

  • De persoon van de therapeut
  • De therapeutische houding
  • Het therapeutisch proces – ‘setting the stage’
  • Taal – van beschrijven naar ‘verstehen’
  • Het lichaam
  • De context

De clusters krijgen meerwaarde als u ze in samenhang volgt. Maar het is ook mogelijk om de clusters los van elkaar te volgen.