NVP Website voor leden

Verkrijg hier toegang tot exclusieve NVP Website ledencontent.

12-11-2025

Landelijk overzichtsregister in ontwikkeling

Het programma Beroepenstructuur is vorig jaar gestopt. Maar een belangrijk onderdeel van het programma, namelijk het ontwikkelen van een landelijk overzichtsregister voor BIG-geregistreerde psychologische beroepen, gaat wel door. Het overzichtsregister gaat gegevens gebruiken van de aangesloten registers van verenigingen, zoals het Kwaliteistregister Psychotherapie en wordt gerealiseerd door de NVP en het NIP.

Waarom een overzichtsregister?

Het doel van het overzichtsregister is om cliënten, naasten en verwijzers een centraal overzicht te geven van welke registraties, certificeringen en aantekeningen een psycholoog heeft behaald. Zo vergroten we de transparantie en vindbaarheid. 

Wat komt in het register?

Gz-psychologen, psychotherapeuten, klinisch psychologen en klinisch neuropsychologen kunnen in het overzichtsregister met hun:

  • Basisberoep
  • Specialisme
  • Methodische expertise
  • Doelgroepgebonden expertise

Voorlopige planning

  • Begin 2026: Verenigingen kunnen zich aanmelden om aan te sluiten bij het overzichtsregister.
  • Zomer 2026: Individuele BIG-geregistreerde psychologen kunnen zich inschrijven.

 We houden u op de hoogte van de voortgang!